Zásuvky všech zemí, spojte se! - HW Server

Zásuvky všech zemí, spojte se!

Elektrických (síťových) zásuvek je na světě jako hub a to při obchodování s cizinou či zahraničních cestách nemálo komplikuje život. Snad Vám následující stránky alespoň trochu usnadní život při orientaci v chaosu napájení elektrických spotřebičů z celého světa.

Velká Británie

  • Napětí sítě : 230 V
  • Kmitočet sítě : 50 Hz
  • Poznámka : Koupelny ve většině hotelů a některých domech mají dvojí napětí (110/230V) v zásuvkách typu C označených "Shavers Only".

 
Používané typy zásuvek

Typ G

Trojice obdélníkových kolíků se šestihranným pouzdrem - Zásuvky vybaveny vypínači

Často kombinována s vypínačem a mechanickou ochranou proti vsunutí vodivých předmětů jen do jedné dutinky. Zástrčky jsou vybaveny ochrannou pojistkou.Lze použít například v :
Velká Británie, Irsko, Hong Kong, Indie

Typ C

Dvojice kulatých kolíků - V koupelnách s dvojím napětím (110/230V).

Zástrčku typu C lze rovněž použít ve spojení se zásuvkami E, F a některými typy L.
Tento typ zástrčky se nachází ve většině "univerzálních" sad zástrčkových adaptorů. Zástrčky rovněž mohou nabývat kosodélníkového nebo obdélníkového obrysu.Lze použít například v :
Belgie, Bulharsko, Rakousko


 

 

Závěr
Co Vám v článku chybí?

Chybí-li Vám v článku nějaké informace? Máte k dispozici lepší obrázky a jste ochotni se poskytnout? Máte odlišné zkušenosti ze svých cest? Napište nám o tom. Rádi informace je doplníme.

Ochrana proti spamu. Kolik je pět krát šest?

Jméno: 
Email: 


V článku mi chybí informace o :

  • Elektrických zásuvek existuje po světě nepřeberné množství a chystáte-li se do nějaké méně známé země kde se využívá více odlišných systémů, neuškodí informovat se v hotelu do kterého cestujete na napětí a zásuvky a pro jistoru ke svým zavazadlům přibalit i cestovní sadu redukcí.
     
  • Máte-li podrobnější informace o elektrických rozvodech v cizině, budeme Vám my i ostatní čtenáři vděčni, pokud se o ně podělíte.
     


Australia & Oceania Africa Europe Asia South America North America Europe Antarctica
Oldřich Mrázek
mrazek@ HW.cz

DOWNLOAD & Odkazy