Zásuvky všech zemí, spojte se! - HW Server

Zásuvky všech zemí, spojte se!

Elektrických (síťových) zásuvek je na světě jako hub a to při obchodování s cizinou či zahraničních cestách nemálo komplikuje život. Snad Vám následující stránky alespoň trochu usnadní život při orientaci v chaosu napájení elektrických spotřebičů z celého světa.

Filipíny

  • Napětí sítě : 220 V
  • Kmitočet sítě : 60 Hz

 
Používané typy zásuvek

Typ A

Dvojice plochých kolíků

Používaný především v USA a Kanadě. Vyskytuje se v dvojím provedení: starší provedení má oba kolíky stejně široké, novější má kolík ochranného vodiče o něco větší, čímž je zajištěno, že zástrčku nelze do zásuvky vložit obráceně. Toto opatření slouží ke zvýšení bezpečnosti spotřebičů.
Ačkoli starší zástrčky lze do novějších zásuvek bezproblému použít, opačně to nelze a je nutné sáhnout po redukci, která je běžně dodávána jako "příslušenství" rámci cestovních adaptorů. POZOR: V takovém případě nelze spoléhat na rozlišení ochranného a fázového vodičeLze použít například v :
Spojené státy, Kanada, Japonsko, Brazílie, Kuba

Typ B

Dvojice plochých kolíků s kulatým zemním vodičem

Lze použít například v :
Spojené státy, Kanada, Japonsko, Brazílie, Kuba

Typ C

Dvojice kulatých kolíků

Zástrčku typu C lze rovněž použít ve spojení se zásuvkami E, F a některými typy L.
Tento typ zástrčky se nachází ve většině "univerzálních" sad zástrčkových adaptorů. Zástrčky rovněž mohou nabývat kosodélníkového nebo obdélníkového obrysu.Lze použít například v :
Belgie, Bulharsko, Rakousko


 

 

Závěr
Co Vám v článku chybí?

Chybí-li Vám v článku nějaké informace? Máte k dispozici lepší obrázky a jste ochotni se poskytnout? Máte odlišné zkušenosti ze svých cest? Napište nám o tom. Rádi informace je doplníme.

Ochrana proti spamu. Kolik je pět krát šest?

Jméno: 
Email: 


V článku mi chybí informace o :

  • Elektrických zásuvek existuje po světě nepřeberné množství a chystáte-li se do nějaké méně známé země kde se využívá více odlišných systémů, neuškodí informovat se v hotelu do kterého cestujete na napětí a zásuvky a pro jistoru ke svým zavazadlům přibalit i cestovní sadu redukcí.
     
  • Máte-li podrobnější informace o elektrických rozvodech v cizině, budeme Vám my i ostatní čtenáři vděčni, pokud se o ně podělíte.
     


Australia & Oceania Africa Europe Asia South America North America Europe Antarctica
Oldřich Mrázek
mrazek@ HW.cz

DOWNLOAD & Odkazy